Wspaniała orkiestra z Odessy…

Kultura Najnowsze Polityka Trzcianka Wydarzenia
Wybitni artyści operowi, orkiestra z Odessy, licznie zgromadzona publiczność oraz słodki poczęstunek – tak w Trzciance świętowano Dzień Kobiet.
Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski wraz z dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Dominiką Jeske zaprosili do Hali Sportowo-Widowiskowej mieszkańców z terenu naszego miasta i gminy na koncert „10 Tenorów tour 2022”.
Po oficjalnym rozpoczęciu, na scenie pojawili się artyści w osobach tenorów scen europejskich, wśród których nie zabrakło przedstawicieli Ukrainy. W związku z zaistniałą sytuacją koncert rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego Ukrainy. Następnie artyści płynnie przeszli do utworów znanych i lubianych. Repertuar został tak dobrany, by na przemian bawić i wprowadzać w nastrój melancholii. Wspaniała orkiestra z Odessy akompaniująca tenorom zachwycała swoim profesjonalizmem.
Różnorodne barwy głosów sprawiły, że był to wyjątkowy koncert i na pewno na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Mimo że widowisko trwało dwie i pół godziny, wychodzący z hali mieszkańcy gminy Trzcianka, nie kryli wzruszenia i zachwytu, a także deklarowali chęć powtórzenia tego wielkiego wydarzenia.
Bardzo dziękujemy za koncert!
  • Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance
  • Miasto i Gmina Trzcianka