Na pomoc Ukrainie: Miasto przyjęło już 50. osób. To matki i dzieci.

Najnowsze Polityka Wałcz Wydarzenia
Mówi burmistrz Wałcza, Maciej Żebrowski: – Drodzy Wałczanie, zapewne ciekawi jesteście, jak wygląda na chwilę obecną podsumowanie naszych działań pomocowych dla Ukrainy. Ze zbiórek darów zorganizowanych w naszym mieście i otrzymanych od naszych przyjaciół z Kyritz udało nam się przygotować już 9. transportów, które trafiły nie tylko na granice Polsko – Ukraińską, ale również w gołąb Ukrainy  do naszych miast partnerskich Khotyn i Korca. Kolejne transporty są planowane na najbliższe dni, a zbiórki wciąż trwają.
W akcje włączyły się również pozostałe miasta partnerskie: Werne, Bailleul, Nord-Pas-De-Calais, France i Bad Essen, które zbierają pieniądze oraz najpotrzebniejsze rzeczy. Najbliższy transport z Werne już w ten czwartek.
Na chwilę obecną w Wałczu jest ok. 50 osób (mam i dzieci), którym udało się uciec przed wojną i tragedią.
– Wciąż otrzymujemy informację o osobach, które zmierzają do Wałcza. Dlatego proszę wszystkie osoby dobrego serca, które przyjęły lub przyjmują uchodźców o zgłaszanie tego faktu do Urzędu Miasta i PCPR, adresy i telefony znajdziecie na naszej stronie internetowej www.walcz.pl. – podkreśla Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. – Z całego dziękuję wszystkim, którzy aktywnie angażują się w pomoc naszym sąsiadom na wschodniej granicy, a wierzcie mi jest to naprawdę spora grupa ludzi, wałeckich firm, organizacji pozarządowych, uczniów szkół podstawowych i średnich. Trudno wszystkich wymienić z imienia i nazwiska, ale Wasza solidarność i jedność w działaniach jest niesamowita – dodaje.
Informacja z ostatniej chwili – Rząd przyjął specustawę o pomocy obywatelom Ukrainy. Polacy przyjmujący rodziny z Ukrainy otrzymają wsparcie finansowe – 40 zł na dzień przez dwa miesiące, czyli około 1200 zł miesięcznie. Pieniądze trafią do osób, które przyjęły uchodźców za pośrednictwem samorządów.
  • https://www.facebook.com/maciejzebrowskiwalcz/