WSPARCIE DLA FUNKCJONARIUSZY

Inwestycje Na sygnale Piła Regiony

Zarząd Powiatu Pilskiego przekazał wsparcie finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu, który będzie użytkowany przez policjantów pełniących służbę w jednostkach terenowych Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Wicestarosta Arkadiusz Kubich. Podczas wizyty przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pile wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Pile podinsp. Marcinem Kowalskim oraz I Zastępcą podinsp. Robertem Kossakiem rozmawiali o bezpieczeństwie mieszkańców powiatu.

Spotkanie było również doskonałą okazją do podsumowania zeszłorocznego porozumienia z przedstawicielami Zarządu Powiatu Pilskiego. Dzięki finansowemu wsparciu możliwy był zakup specjalistycznych urządzeń takich jak m.in. latarki służbowe, kamery obserwacyjne – tzw. „fotopułapki”, rzutki ratownicze, testy narkotykowe, a także elementów odblaskowych oraz edukacyjnej maty z przejściem dla pieszych i sygnalizatorem. Wartość zakupionych elementów wyniosła blisko 5 tysięcy złotych.

Zakupione przedmioty przekazane zostaną funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Wyrzysku, Posterunku Policji w Szydłowie, Ujściu, Kaczorach, Białośliwiu, Wysokiej oraz Łobżenicy. Policjanci będą wykorzystywać je w codziennej służbie, co będzie miało bezpośrednie przełożonie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pilskiego.

KPP Piła