WSPÓLNA SPRAWA – BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE I BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny motocyklista”. Policyjna akcja miała na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych na drogach.

Jak wskazują policyjne statystyki, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów. Motocyklista musi być świadomy, że jest narażony na większe ryzyko wypadku, niż kierowca samochodu osobowego, albowiem chroniony jest  tylko przez kask. Warto też pamiętać, że motocyklista jest mniej widoczny dla pozostałych kierowców. Omijając czy wyprzedzając inny pojazd z dużą prędkością naraża przede wszystkim własne życie i zdrowie, gdyż  kierujący pojazdami mogą go nie widzieć.

Podczas weekendowych działań policjanci ruchu drogowego, skontrolowali  w sumie 25 miłośników jednośladów, w tym motocyklistów, motorowerzystów. Z czego 15 kierujących popełniło wykroczenia w ruchu drogowym. Mimo, że działania „Bezpieczny motocykl” głównie skierowane były na motocyklistów, to uwadze policjantów nie mogli umknąć inni kierujący. I tak w trakcie „motocyklowej” akcji dokument prawa jazdy stracił kierujący osobowym peugeotem i pojazdem bmw. Obaj kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h w miejscowości Golce, gdzie ostatnio miał miejsce śmiertelny wypadek.

 Pamiętajmy! Za bezpieczeństwo na drodze odpowiadają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.