WSPÓLNA WYSTAWA PIĘCIU DEBIUTANTEK Z PIŁY W GALERII BWA

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

Polecamy wspólną wystawę prac pięciu młodych artystek z Piły w Galerii BWA Powiatu Pilskiego, która można obejrzeć do końca września. Swoje prace prezentują: Ori Gawrońska, Olimpia Kogut, Karolina Smorawska, Natalia Wysocka oraz Marta Zatylny.

Wcześniej każda z nich prezentowała je w Galerii Debiutów, która działa w BWA od niespełna dwóch lat. Młode artystki zdobyły wtedy uznanie, zarówno rówieśników, jak i uznanych artystów pilskiego środowiska. Dzisiaj dołączyły już do nowego pokolenia pilskich artystów, a ich wspólna wystawa nosi tytuł „Potrzeba uważności”. Wystawie towarzyszy katalog, w którym zaprezentowane zostały sylwetki wszystkich autorek oraz fotografie wybranych grafik i obrazów pokazanych na wystawie.

Możemy być dumni z młodych pilskich artystek. Wszystkie ukończyły wyższe uczelnie artystyczne, a swój talent, jeszcze jako nastolatki, szlifowały w pracowni artystycznej Lucyny Pach działającej w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile, której prace również są prezentowane na tej wspólnej wystawie.

– Wernisaż tej wystawy dla pięciu „podopiecznych” BWA – tak można powiedzieć o debiutujących na przestrzeni ostatnich lat w pilskiej galerii młodych twórczyniach – był z pewnością nie lada wydarzeniem i jednocześnie olbrzymim przeżyciem. Stres okazał się niepotrzebny: sala wypełniona po brzegi, brawa, pamiątkowe zdjęcia, słowa uznania – to wszystko świadczy o jednym: wystawa odniosła sukces, a młode artystki zostały oficjalnie przyjęte do grona twórców środowiska pilskiego. Serdecznie polecam i zapraszam do obejrzenia prac naszych debiutantek – mówi Edmund Wolski, dyrektor BWA Powiatu Pilskiego.

Galeria jest czynna: w poniedziałki, wtorki, piątki w godz. 9.00-15.00, w środy i czwartki w godz. 9.00-19.00.
Zapraszamy!

https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/5287,wspolna-wystawa-pieciu-debiutantek-z-pily-w-galerii-bwa