ZBLIŻAMY SIĘ DO KOŃCA MODERNIZACJI ULICY KAMIENNEJ W PILE

Interwencje Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

22 września rozpoczął się kolejny etap prac na modernizowanej ulicy Kamiennej w Pile. Tym razem remont obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką do ulicy Bazaltowej.

Na tym około 300-metrowym fragmencie ulicy zostanie rozebrana nawierzchnia, a kierowcy będą musieli jeździć po gruncie i luźnej nawierzchni z kruszywa.
Według przekazanego harmonogramu utrudnienia mogą potrwać do 14 października, kiedy to zostanie ułożona nowa warstwa bitumiczna. Dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość, a już za około miesiąc wszyscy będziemy mogli cieszyć się z nowej i bezpiecznej drogi.

– Przypomnę tylko, że tak jak zapowiedzieliśmy kilka miesięcy temu, kiedy przejmowaliśmy od miasta Piły w zarządzanie między innymi tę drogę, chcemy stale podnosić komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. A na remont ulicy Kamiennej czekali przez wiele lat. Po przejęciu tej drogi w zarząd przystąpiliśmy do niego jak najszybciej – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Remont rozpoczął się w maju tego roku. Obejmuje między innymi poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowę chodników z peronami autobusowymi, budowę zjazdów do nieruchomości i skrzyżowań z drogami gminnymi. Wartość inwestycji to ok. 5 mln zł, w tym 70 procent dofinasowania Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/5288,powoli-zblizamy-sie-do-konca-remontu-ulicy-kamiennej-w-pile