Wszyscy pracownicy i pacjenci pilskiego szpitala będą mieli pobrane wymazy

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Niestety, zła passa w Szpitalu Specjalistycznym w Pile trwa. Ze względu na zakażenie  koronawirusem dwóch kolejnych pracownic szpitala, wczoraj podjęto decyzję o zamknięciu oddziałów: wewnętrznego i paliatywnego.

 Wszyscy pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Pile i wszyscy pacjenci będą mieli pobrane wymazy. Wczoraj do Poznania wyjechało już 300 próbek. Mam nadzieję, że już niedługo testy na obecność koronawirusa będą wykonywane w Pile. Niebawem mają dotrzeć do nas niezbędne urządzenia do laboratorium – informuje Starosta PIlski Eligiusz Komarowski.

Przypominamy, że osoby w kwarantannie po przekroczeniu granicy, w 12. dniu jej trwania mogą wykonać testy na obecność na koronawirusa w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Próbki pobierane są codziennie w godz. 9-12, po wcześniejszej, telefonicznej rejestracji tel. 67 21 06 679.

Trwają badania prewencyjne na obecność koronawirusa wśród mieszkańców i personelu domów pomocy społecznej w powiecie pilskim. Testom poddanych zostanie łącznie ponad 400 mieszkańców i 300 pracowników pięciu DPS w powiecie pilskim – dodaje starosta.

Szczegółowe zasady pobierania wymazów od osób na kwarantannie, które miały kontakt z osobą zakażoną omawia Danuta Kmieciak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile.

Przypomnijmy, do jutra (17 maja) w Szpitalu Specjalistycznym w Pile zamknięte będą ponadto Oddziały Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny.

 (Red.)