Ukradli samochód, lecz długo się nim nie cieszyli…

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE, Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu marki Ford Transit. Mieszkańcy powiatu pilskiego chcieli sobie pojeździć i sprzedać samochód, jednak gdy zatankowali auto, szybko się popsuło…

Okazało się, że przyczyną było nieodpowiednie paliwo. Panowie szybko pojazd porzucili w lesie i równie szybko wpadli w ręce policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat.

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 stycznia br. Nieznani sprawcy weszli na teren otwartej posesji na terenie gminy Białośliwie i ukradli samochód marki Ford Transit, a następnie odjechali w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony nie miał wiedzy kto mógł ukraść auto, jednak zaznaczył, że zostawił kluczyk w stacyjce. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

Policjanci analizowali na bieżąco wszystkie uzyskane informacje, a dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym szybko pozwoliło im na ustalenie sprawców kradzieży, którymi okazało się trzech 18-letnich mężczyzn. Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali amatorów cudzego mienia 25 stycznia w godzinach popołudniowych na terenie powiatu pilskiego.

Mężczyźni przyznali się, że ukradli auto. Oświadczyli, że chcieli sobie pojeździć i później sprzedać samochód. Jednak plan się nie powiódł, ponieważ, gdy w aucie zabrakło paliwa, panowie pojechali na stację benzynową, a tam zatankowali nieodpowiednie paliwo. Podczas podróży samochód się popsuł, a wystraszeni mężczyźni porzucili auto i uciekli.

Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 18 lat. Byli wielokrotnie karani, m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed Sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska