Wygrana Justyny Franieczek w Lotto Memoriale Kamili Skolimowskiej

kraj Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

SKRZATUSZ/CHORZÓW. W niedzielę, 5 września na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym – Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbył się najlepszy w tym roku na świecie miting lekkoatletyczny, Lotto Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Na trybunach stadionu zasiadło ponad 35 000 kibiców, co stanowiło światowy rekord frekwencji w tym roku. Powiat Pilski, Miasto Piła i Województwo Wielkopolskie reprezentowała Finalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio Justyna Franieczek z KS Gwardia Piła-Start Skrzatusz, która w fenomenalnym stylu wygrała bieg na 100 m w swojej kategorii i wraz z ikonami polskiego i światowego sportu celebrowała ogromny sukces na specjalnie przygotowanym podium dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. 

– To niewyobrażalny sukces dla “Polskiego Anioła” bo tak nazywają Justynę w Reprezentacji Polski oraz całego regionu. Nie możemy uwierzyć w to, gdzie doszliśmy w tak krótkim czasie. Wspaniała promocja dla nas wszystkich. To niezwykle wzruszający moment dla każdego trenera i zawodnika oraz rodzin i kibiców, kiedy to zwieńczeniem niewyobrażalnie ciężkiego sezonu staje się zwycięstwo wśród tytanów światowego sportu i dziesiątek tysięcy wspaniałych kibiców na trybunach – komentuje szef sztabu szkoleniowego dr Kamil Całek.

W zawodach udział wzięły największe gwiazdy polskiego i światowego sportu 16 Mistrzów Olimpijskich, 41 medalistów olimpijskich i 72 medalistów Mistrzostw Świata i Europy w tym Piotr Małachowski, Maria Andrejczyk, Joanna Fiodorow, Kamila Lićwinko, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Shelly-Ann Fraser-Pryce,  Auriol Dongmo,   Tobi Amusan, Johannes Vetter, Andre de Grasse, Hansle Parchment.

-Justyna, w piątek trzeciego września wróciła z Igrzysk w Tokio, gdzie osiągnęła ogromny sukces, awansowała do Finału Igrzysk Paraolimpijskich na 400 m w kategorii T20. Tam ostatecznie zajęła wspaniałe i niespodziewanie wysokie V miejsce. Dość powiedzieć, że finał ten był najszybszy w historii Igrzysk. Padły rekordy Europy i Paraolimpijski. Z kolei lot powrotny trwał ponad 30 godzin. Następnie zawodniczka musiała pokonać z Warszawy do Chorzowa kolejne kilometry aby dotrzeć na to przepiękne święto królowej sportu. Nie muszę chyba mówić w jakim stanie ekstremalnego zmęczenia jest Justyna, która zasnęła na siedząco w szatni stadionu Śląskiego i o mały włos nie wzięłaby udziału w uroczystościach wręczenia nagród! Za to wszystko jej dziękujemy – mówi Prezes Janusz Drożdż.

Lotto Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej to wydarzenie sportowe o zasięgu globalnym zorganizowane ku pamięci tragicznie zmarłej reprezentantki Polski w  rzucie młotem, złotej medalistki igrzysk olimpijskich z Sydney w 2000 r. Aspiruje do cyklu Diamentowej Ligi. 

Start Skrzatusz