WYJĄTKOWE SPOTKANIE SENIORÓW

Piła Senior Wydarzenia

Senioriada Powiatu Pilskiego zgromadziła na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile setki uczestników, nie tylko z powiatu pilskiego, ale również z ościennych powiatów. Takiego spotkania integracyjnego członków wielu stowarzyszeń senioralnych jeszcze nie było.

Uczestników Senioriady powitali przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta, Emilia Załachowska i Marek Kamiński, członkowie Zarządu. Gości powitała także Leokadia Figurniak, przewodnicząca Oddziału Regionalnego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile, współorganizatora Senioriady.
Wszyscy życzyli seniorom wspaniałej zabawy.


 – To dla mnie ogromna radość i zaszczyt spotkać się dzisiaj z Wami i razem spędzić czas. Bawcie się dobrze – mówił starosta.

W Senioriadzie wzięli udział członkowie różnych stowarzyszeń seniorskich: Oddziału Regionalnego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, Powiatowego Klubu Pogodnego Seniora w Pile, Domów Pomocy Społecznej z gmin powiatu pilskiego oraz członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11.00. Ze sceny cały czas rozbrzmiewała muzyka, wystąpiły zespoły Warsztatów Terapii Zajęciowej, DPS-ów. Na scenie wystąpił kabaret DKD, zatańczyły SENIORITY. Najważniejsze jednak, że seniorzy cały czas podrywali się do tańca.
– Takie wydarzenie jest bardzo potrzebne. Po dwóch latach pandemii wszyscy są spragnieni bycia razem. Jako Okręg Regionalny PZERiI mamy swoje oddziały na terenie całego byłego województwa pilskiego. Nasi członkowie zawsze bardzo aktywnie spędzają czas. A zabawa jest naszym ulubionym zajęciem, odrywa nas od codziennych problemów. Można powiedzieć, że seniorzy to grupa taneczna – przyznała Leokadia Figurniak, przewodnicząca Oddziału Regionalnego PZERiI w Pile.

– Jako Powiat Pilski organizujemy coraz więcej wydarzeń dla seniorów, tworzymy dla nich nowe miejsca opieki i spotkań, jak choćby Powiatowy Klub Pogodnego Seniora w Pile. W końcu każdy z nas będzie seniorem i rozumiem, jak ważne jest wsparcie dla tej ważnej grupy osób, jak ważne jest dla nich wyjście z domu i spotkanie z innymi ludźmi. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Senioriady, szczególnie pani Leokadii Figurniak, z którą współpraca układa się znakomicie – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Senioriada trwała do godzin wieczornych.

tekst: Starostwo Powiatowe w Pile
fot. Wasze Media, więcej zdjęć: https://www.facebook.com/waszemedia