Dwa mecze z witą Michała Kubiaka i innych siatkarskich gwiazd

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Dwa mecze: Polska – Holandia w Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile połączone z wizytą Michała Kubiaka i innych siatkarskich gwiazd.

Od kilku dni w Pile odbywa się zgrupowanie Reprezentacji Polski U-22 przygotowującej się do Mistrzostw Europy. Kadra przeprowadza treningi na naszej nowoczesnej hali sportowej. Trenerem drużyny jest znany już mieszkańcom powiatu pilskiego wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz Europy z 2009 roku Daniel Pliński.
Jednym z elementów przygotowań były mecze towarzyskie z Reprezentacją Holandii. Ku uciesze kibiców, a także członków obu drużyn były to mecze otwarte dla publiczności z uroczystą oprawą.
Reprezentanci Polski dwukrotnie pokonali rówieśników z Holandii w stosunku 3:1.
Nasze zaproszenie na poniedziałkowy mecz przyjął były kapitan Reprezentacji Polski w Siatkówce, Michał Kubiak. W trakcie meczu utytułowanego zawodnika symbolicznie uhonorowaliśmy w uznaniu jego sukcesów w narodowych barwach, determinacji i sportowej postawy oraz wszelkich zasług na rzecz rozwoju sportu i wspierania dzieci i młodzieży.
Michał Kubiak cierpliwie i z klasą godną mistrza pozował do pamiątkowych fotografii z kibicami i rozdawał autografy.
W naszej hali gościliśmy także aktualnych zawodników seniorskiej Reprezentacji Polski: Bartosza Bednorza, Karola Urbanowicza i Kamila Szymurę.
Polski Związek Piłki Siatkowej docenił także zaangażowanie i wkład całego Zarządu Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile w organizację i umożliwienie zgrupowania kadry i rozegrania meczów towarzyskich na Powiatowej Hali Sportowej.