Wypadek na trasie Czarnków – Huta

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Do SKKP w Czarnkowie wpłynęła informacja z WCPR o wypadku dwóch pojazdów na trasie Czarnków – Huta. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że w zdarzeniu poszkodowane zostały 2 osoby; zablokowany przejazd jednym pasem drogi wojewódzkiej DW 178.

Po przyjeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że w wyniku wypadku urazu doznało dwóch mężczyzn, którzy byli kierowcami samochodu osobowego i dostawczego. Obu mężczyznom została udzielona przez strażaków kwalifikowana pierwsza pomoc, po czym zostali oni przekazani pod opiekę ratownikom Państwowego Ratownictwa Medycznego i przetransportowani do szpitala.

Z uwagi na rozległość zdarzenia, stan poszkodowanych i uszkodzenia pojazdów na czas prowadzenia działań droga wojewódzka na trasie Czarnków – Poznań została zablokowana. Na tą okoliczność zorganizowano objazd przez miejscowość Gębice oraz Komorzewo.

W działaniach udział brały po 3 zastępy z JRG Czarnków i OSP Huta; w sumie 4 zastępy i 17 strażaków a także 2 pojazdy ZRM oraz Policja.

 

  • Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Perz
  • Zdjęcia: JRG Czarnków