Kilkakrotnie dokonywali kradzieży

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Pilscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu dokonywali kradzieży w sklepach na terenie miasta Piły. Sprawcy w wieku 32 i 53 lat usłyszeli już zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. Na miejsce niezwłocznie wysłani policjanci ustalili, że 32-letni mężczyzna w jednej z drogerii kosmetycznych dokonał zaboru perfum. Mundurowi ustalili, że nie był to jedyny niezgodny z prawem czyn, który popełnił. Zatrzymany w trakcie przesłuchania przyznał, że od ponad dwóch tygodni wynosił towar ze sklepowych półek. Artykuły kosmetyczne najczęściej chował do części swojej garderoby, a następnie niezauważony mijał linię kas.

Kolejnym zatrzymanym okazał się 53-letni mieszkaniec powiatu wałeckiego, który dokonał kradzieży narzędzi oraz elektronarzędzi. Tutaj również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego podejrzewali, że mogło dojść do innych przestępstw. Po obejrzeniu nagrań z kamer monitoringu okazało się, że sprawca jeszcze kilkukrotnie dokonał zaboru w tym samym sklepie. Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 1000 złotych. Dzięki szybkiej analizie i trafnym podejrzeniom udało się zabezpieczyć część skradzionego mienia.

Mężczyźni, którzy dopuścili się kilkukrotnych kradzieży usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • KPP Piła, sierż. Magdalena Szukajło