Wypadek quada. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

SWOBODA. 30 czerwca w gminie Szamocin doszło do groźnego wypadku z udziałem quada. Jego kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Pile.

Wydarzyło się to około godziny 22. w miejscowości Swoboda.

Kierujący quadem najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik. Siła uderzenia była na tyle duża, że 18-latek spadł z pojazdu i poważnie uszkodził kręgosłup. Został przewieziony do szpitala w Pile. Wiadomym jest, że mężczyzna poruszał się bez kasku ? informuje mł. asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

Przyczynę i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z komisariatu w Margoninie.

***

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się quadami. Jazda nimi wymaga odpowiedniego balansowania ciałem, które nabywa się po dłuższym czasie użytkowania. Techniki jazdy quadem nie należy porównywać z jazdą skuterem, motocyklem, czy samochodem, ponieważ jest całkiem inna. Pamiętajmy, że poruszając się quadem po drodze publicznej, w myśl obowiązującego prawa, musimy mieć pojazd zarejestrowany oraz opłacony w zakresie ubezpieczenia OC. Uprawnienia do kierowania takim pojazdem uzależnione są od rodzaju quada.

 (Red.)