Wypełniając swoją misję, ponieśli najwyższą ofiarę – tragiczny wypadek strażaków z Czernikowa .

Na sygnale Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia
KUJAWSKO-POMORSKIE. Dziś w godzinach porannych w m. Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęło dwóch druhów. 
 
Wóz strażacki OSP Czernikowo z pięcioma druhami, jechał do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Na drodze krajowej nr 10, zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia dwóch strażaków poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca TIR-a był trzeźwy.

-Dzisiaj ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie! – powiedział Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak składając kondolencje rodzinom tragicznie zmarłych druhów.

Minutą ciszy, w hołdzie dla strażaków z Czernikowa, rozpoczęło się dziś posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. „Minuta dla druhów z Czernikowa” – to także dzisiejsza  akcja Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w kraju. Syreny alarmowe i sygnały świetlno-dźwiękowe włączono o godzinie 18.

(Red.)
Pomoc Drogowa Jacek Hejnowicz