Wypił 30 piw i wsiadł za kółko…

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE. 3,5 promila alkoholu w organizmie – takim wynikiem zakończyło się badanie 39-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk, który prowadził Fiata Punto wbrew zakazowi. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza Posterunku Policji w Białośliwiu wspólnie z policjantem Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, który był w czasie wolnym od służby.

W niedzielne popołudnie funkcjonariusz pełniący służbę w Posterunku Policji w Białośliwiu odebrał komunikat o pijanym mężczyźnie, który wsiadł za kierownicę Fiata Punto.

-W pobliżu posterunku przebywał także policjant po służbie, który włączył się do działań. Funkcjonariusze udali się w kierunku, w którym mężczyzna miał się poruszać. Po chwili jego auto zostało namierzone i zatrzymane do kontroli ? relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot p.o. oficera prasowego KPP w Pile.

Policjanci wylegitymowali kierowcę.

-To 39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Badanie wykazało, że ma 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna poinformował policjantów, że w ciągu ostatniej doby wypił około 30 piw. Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili, że 39-latek posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ? dodaje Zeszot.

Za popełnione przestępstwa dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła