Z 2 promilami slalomem po krajówce

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Posterunku Policji w Wysokiej oraz Łobżenicy zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i podróżował slalomem po krajowej dziesiątce.

Funkcjonariusze często apelują o ostrożność na drodze, a także przestrzegają przed nieodpowiedzialnym zachowaniem jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

W poniedziałek policjanci pilskiej drogówki oraz posterunków w Łobżenicy i Wysokiej zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Dwoje z nich prowadziło samochody dostawcze mając blisko promil alkoholu we krwi.

?Trzeci kierowca slalomem poruszał się po DK nr 10. Świadkowie, którzy widzieli niebezpieczną jazdę kierowcy Renault Megane powiadomili o tym fakcie dyżurnego pilskiej jednostki. Dodatkowo postanowili wyhamować podejrzany pojazd i uniemożliwić mu dalszą jazdę do czasu przybycia policyjnego patrolu. Po zatrzymaniu okazało się, że od kierującego renault czuć silną woń alkoholu. Świadkowie odebrali mu kluczyki, a przybyli na miejsce policjanci z Posterunku Policji w Wysokiej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie ? mówi sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Jak podkreśla, dzięki odpowiedzialnej postawie pozostałych kierowców oraz ich zdecydowanej reakcji 38-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk zakończył swoją niebezpieczną jazdę i trafił w ręce policjantów.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła