Wyposażenie dla Stowarzyszenia Aktywne Grabówno – grant LGD

Najnowsze Piła Wydarzenia

GRABÓWNO. “Wyposażenie pomieszczenia na realizację celów statutowych Stowarzyszenia Aktywne Grabówno” – to tytuł grantu, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 13 273 zł ze środków LGD. 19 maja w siedzibie Lokalnej Grupy Działania podpisana została umowa o powierzenie grantu.

“Celem zadania będzie umożliwienie nowo założonemu Stowarzyszeniu prowadzenia aktywnej działalności w sferze kultury i dziedzictwa lokalnego poprzez zakup niezbędnego wyposażenia. W zakres zadania wchodzi zakup mebli, komputera, aparatu fotograficznego, drukarki wielofunkcyjnej i drobnego wyposażenia, co pozwoli na uruchomienie miejsca spotkań i działań na rzecz społeczności lokalnej”- czytamy na  facebookowym profilu LGD.

Stowarzyszenie Aktywne Grabówno zostało utworzone w 2019 roku. Jego członkami są: sołtys wsi, członkowie Rady Sołeckiej, radni z Grabówna wybrani do Rady Gminy Miasteczko Krajeńskie, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów, nauczyciele i pozostałe aktywne osoby mieszkające w sołectwie, które chcą dalej działać społecznie na rzecz swojej miejscowości.

Grabówno to bardzo aktywna wieś w gminie Miasteczko Krajeńskie. Mieszkańcy chętnie pomagają przy pracach społecznych. Dzięki swojemu zaangażowaniu i aktywnym działaniom społecznym zrealizowano wiele ciekawych projektów i wydarzeń, tj.: Dzień Kobiet, Dzień Strażaka, Dzień Matki, festyny parafialne i pikniki rodzinne, Święto Pieczonego Ziemniaka, Mikołajki, bale przebierańców, spotkania opłatkowe czy zabawy taneczne.

Realizowano także warsztaty kulinarne, rękodzielnicze, zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, seanse filmowe z gorącym popcornem dla dzieci, młodzieży i dorosłych, kiermasze rzeczy używanych, gry terenowe, konkursy fotograficzne. Organizowane były również pokazy pierwszej pomocy przez druhów z miejscowej jednostki OSP.

Mieszkańcy włączają się też aktywnie w różne akcje charytatywne m.in. w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz zbiórki dla chorych dzieci i dorosłych na terenie gminy Miasteczko Krajeńskie.

  

 (Red.) /LGD Krajna nad Notecią