Zakończenie sezonu strzeleckiego – Zawody Mikołajkowe

Czarnków Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

CHODZIEŻ. W sobotę, 4 grudnia członkowie i sympatycy Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego spotkali się na uroczystym zakończeniu rocznego cyklu współzawodnictwa lokalnego sportu strzeleckiego, w ramach Otwartych Zawodów Strzeleckich „Zawody Mikołajkowe”.

Na chodzieskim obiekcie Hubertus blisko 60 miłośników strzelectwa – w tym spośród dzieci i młodzież – rywalizowało w 12 konkurencjach dla poszczególnych rodzajów broni. Zgromadzeni mogli nie tylko „dostrzelać” wymaganą ilość osobostartów, wymaganych dla prolongaty licencji zawodniczej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego na rok 2022, ale też doskonalić i utrwalać posiadane umiejętności.

Nieodzowną tradycją zawodów odbywających się w pierwszy weekend grudnia, będących zarazem ostatnimi w roku –  były podziękowania dla osób prywatnych i przedsiębiorców wspierających Stowarzyszenie.

Symbolicznym wyrazem wdzięczności były wręczone skromne imienne statuetki za istotną bezinteresowną pomoc przy organizacji pracy Klubu w mijającym już sezonie.

Członek klubu Pan Jacek Jankowski uhonorowany został za niedające się przecenić wsparcie informatyczne promocji bieżących działań NSS. Pani Magdalena Sendal uhonorowana została nie tylko za wpisywanie się w stały poczet sponsorów strategicznych Klubu, ale też tradycyjną oprawę cateringową zawodów w zakresie piekarnictwa i cukiernictwa. Natomiast inny klubowicz NSS Karol Kubisiak otrzymał wyróżnienie w uznaniu za nieocenioną pomoc techniczną, m.in. w zakresie metalurgicznego wykonania nagród rzeczowych, wręczanych uczestnikom całorocznych zmagań sportowych.

Warto zaznaczyć, iż nagrody wspomniane zyskały na różnorodności. Nie zapomniano też o pragnącym zachować literalną anonimowość dobroczyńcy Stowarzyszenia, który ponadprogramowo wsparł zakres przygotowywanych pakietów upominków dla najmłodszych spośród zgromadzonych klubowiczów i sympatyków strzelectwa.  Tradycyjnie bowiem tych ostatnich odwiedził Mikołaj (czy też właściwiej etnograficznie – prawdziwy wielkopolski Gwiazdor).

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym elementem Zawodów było losowanie nagród dla osób, które uzyskały stosowną ilość startów w współzawodnictwie mijającego sezonu. Łącznie 4 spośród 11 zawodników kwalifikujących się do udziału w loterii otrzymało atrakcyjne akcesoria strzeleckie, w tym specjalnie dla nich przygotowane jednostki broni. Jednocześnie spotkanie strzelców jak zawsze okraszone zostało niezrównanym smakowitym cateringiem. Zawodnicy rozstali się w prawdziwie świątecznej atmosferze, snując już plany na kolejny rok zmagań, rozwoju treningowego i rywalizacji, zarówno tej na szczeblu regionalnym oraz krajowym.

Za cały aktywny 2021 rok wszystkim członkom i sympatykom Klubu oraz mecenasom sportu strzeleckiego – serdecznie dziękujemy!

Wojciech Suchomski,  Paweł Garstka
Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie