Wyprzedzał na ciągłej. Dostał mandat i punkty karne

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wyprzedzał kolumnę samochodów na linii ciągłej. Namierzyła go grupa SPEED. Obcokrajowiec został ukarany mandatem i punktami karnymi. 

Niejeden kierowca przekonał się o skuteczności działania policyjnej grupy SPEED, która powstała z myślą o wychwytywaniu niebezpiecznych, agresywnych zachowań na drodze jakimi są najczęściej: przekraczanie dozwolonej prędkości czy niebezpieczne wyprzedzanie.

Takim niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się wczoraj wieczorem kierowca forda. Popełnione przez niego wykroczenie  zarejestrował policyjny wideorejestrator.

 Obcokrajowiec prowadzący samochód marki  Ford Galaxy zaczął wyprzedzać kolumnę pojazdów, nie stosując się do znaku linia jednostronnie przekraczalna. Zachowanie jego było o tyle niebezpieczne, gdyż kontynuował jazdę na wzniesieniu,  co znacznie ograniczało widoczność. 55-letni kierowca został ukarany grzywną. Ponadto, jako dodatkową sankcję otrzymał punkty karne –  informuje asp. Beata Budzyń z wałeckiej policji. I dodaje: -Zatrzymani przez grupę SPEED piraci drogowi nie unikną odpowiedzialności. Ich zachowanie można zobaczyć na nagraniu.

Przypomnijmy. Policyjne grupy SPEED powstały po to, aby reagować skutecznie i głównie na piratów drogowych. Wychwytywanie niebezpiecznych zachowań, niebezpieczne i nieprawidłowe wyprzedzanie, czy inne agresywne zachowania kierowców to, główne zadania tych policjantów drogówki.

(Red.)