Wyrzysk i Chodzież z dofinansowaniem od Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Chodzież Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

Kolejne gminy z północnej wielkopolski, podpisały umowy na realizację projektów w ramach Programu Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski. W ramach dofinansowania Wyrzysk otrzyma 50 000, a Chodzież 30 000 złotych.

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zawitał do Wyrzyska, gdzie spotkał się z Panią Burmistrz Bogumiłą Jagodzińską i Radnymi. Podpisana została umowa na realizację projektu „Zagospodarowanie terenu placu zabaw na os. Kwiatowym w Wyrzysku”. Plac zostanie doposażony m.in. w urządzenia sensoryczne i zadaszone ławki do bujania. Pojawią się nowe nasadzenia, budki lęgowe i hotel dla owadów.
-Dziękuję Pani Burmistrz i całej Radzie za rozumienie wagi walki o dobry klimat i przeciwdziałanie skutkom zmian zachodzącym w środowisku – mówił Jacek Bogusławski w czasie spotkania.
Z kolei mieszkańcy Chodzieży będą mogli już niedługo będą mogli korzystać z zielonych miejsc do odpoczynku w centrum miasta. W ramach projektu zostaną postawione nowe ławki i ukwiecone donice, w których posadzone zostaną byliny, trawy, kompozycje kwietne i rośliny miododajne.
Na spotkaniu Jacek Bogusławski i Burmistrz Jacek Gursz rozmawiali o tym jakie znaczenie dla mieszkańców mają, nawet z pozoru nieduże, inwestycje prośrodowiskowe.

-Cieszę się, że jako społeczeństwo coraz lepiej rozumiemy, że nawet drobne działania, małe, codzienne nawyki mają znaczenie dla poprawy klimatu – podkreśla Jacek Bogusławski.

Materiał prasowy
Fot. (jacekbogusławski.pl)