Co zmieni blisko 16 milionów złotych dotacji z Funduszy Norweskich w Złotowie?

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Potężny zastrzyk finansowy z Funduszy Norweskich dla wizji Złotowa – Wielkopolskich Zdrojów urzeczywistnia się. Złotów stoi przed historyczną szansą pozyskania gigantycznej dotacji na projekt, który stanie się kołem zamachowym dla rozwoju miasta.

W związku z przyznaną niższą niż wnioskowana kwotą dotacji, miasto, aby realizować pełen, kompleksowy i spójny projekt, musi wnieść wkład własny w wysokości 11 mln zł. Dzięki racjonalnej i gospodarnej polityce finansowej samorządu, miasto stać na taki wydatek, nie powoduje on w żadnym wypadku zadłużenia miasta, a umożliwia z kolei zapewnienie funkcjonalnego i kompleksowego rozwoju we wszystkich obszarach.

Wśród radnych miejskich pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące przyjęcia projektu w pełnym kształcie. Na wszystkie pytania mieszkańców, radnych i dziennikarzy burmistrz Złotowa Adam Pulit podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego 7 października o godzinie 12.

– Jesteśmy już gotowi do tego, aby ruszyć z realizacją projektu „Złotów. Wielkopolskie Zdroje”, który jest kompleksowym, długofalowym programem rozwoju naszego miasta – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Potrzebna jest już tylko akceptacja Rady Miejskiej, która jednak chce okroić projekt, usunąć z niego niektóre zadania inwestycyjne, aby uniknąć potrzeby wnoszenia wkładu własnego. Rezygnacja z któregokolwiek zadania inwestycyjnego to jednak rezygnacja z potrzeb mieszkańców, to spowolnienie tempa rozwoju Złotowa, to działanie na szkodę miasta. To także wydłużenie czasu realizacji całego projektu, spowodowanie, że do konkretnych działań będziemy mogli przystąpić dopiero za kilka miesięcy. Dlatego chcę przedstawić mieszkańcom i radnym pełną informację na temat projektu współfinansowanego z Funduszy Norweskich, odpowiedzieć na wszystkie ich pytania i przekonać do tego, że tylko przyjęcie projektu w pełnym, kompleksowym jego kształcie zapewni spójny, zrównoważony rozwój miasta w kierunku urzeczywistnienia wizji Złotowa – Wielkopolskich Zdrojów – zapowiada burmistrz Pulit.

Podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w Urzędzie Miejskim burmistrz Złotowa Adam Pulit przedstawi założenia konkursu „Rozwój Lokalny” finansowanego z Funduszy Norweskich oraz zaprezentuje ostateczną wersję wniosku dostosowaną do otrzymanego dofinansowania. Odpowie również na pytania, co mogło, a co nie zostać sfinansowane z Funduszy Norweskich i jakie działania w ramach projektu mogą być realizowane w perspektywie najbliższych 3 lat w Złotowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i prosimy o potwierdzanie obecności do dnia 6 października 2021 r. pod numerem: 67 263 2640 wewnętrznym 39.

Aleksandra Mołdrzyk

UM Złotów