WZT z Morzewa wygrał turniej bowlingowy

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. 11 drużyn z powiatu pilskiego oraz powiatów ościennych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, wzięło udział w XVII Otwartym Turnieju Bowlingowym Osób Niepełnosprawnych, który w piątek odbył się  w Bowling Rodło w Pile.

Jak co roku organizatorem wydarzenia był Warsztat Terapii Zajęciowej ?Caritas” przy Parafii św. St. Kostki w Pile. Imprezę otworzył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
– Życzę wam udanej sportowej rywalizacji, ale również wspaniałej zabawy. Dla mnie wszyscy już jesteście zwycięzcami, bo w tym turnieju nie wynik jest najważniejszy, choć wiem, że dacie z siebie wszystko ? podkreslił.

Celem turnieju była przede wszystkim integracja środowiska osób niepełnosprawnych. Turniej wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej z Morzewa,  drugie miejsce zajął WTZ Leżenica, trzecie  – Środowiskowy Dom Samopomocy Piła.

Nagrodami dla zwycięzców  wręczanymi m.in. przez wicestarostę Arkadiusza Kubicha były gry planszowe dla ośrodka. Jednak żaden z uczestników turnieju nie wyszedł z pustymi rękoma, każdy zawodnik otrzymał okolicznościowy dyplom uczestnictwa oraz słodki upominek.

 Powiat Pilski