Z KORZYŚCIĄ DLA DUŻYCH I MAŁYCH- NIE MOGŁO ZABRAKNĄĆ POLICYJNEGO AKCENTU

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

W minioną sobotę (3 czerwca) powiat wałecki obfitował w festyny, podczas których nie mogło zabraknąć policyjnego akcentu. Stoisko mundurowych cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uśmiech dzieci był najlepszym podziękowaniem za poświęcony im czas. Na festynie osiedlowym w Wałczu można było np. oznakować wartościowe mienie.

Odwiedzający stoisko policyjne mogli zasiąść w radiowozie, obejrzeć nowy ambulans Wydziału Ruchu Drogowego czy usiąść na policyjnym motocyklu oraz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Ponadto policjantki ze starszymi uczestnikami festynu, rozmawiały o zawodzie policjanta i zachęcały do wstąpienia do służby w Policji.

Na festynie osiedlowym w Wałczu można było oznakować wartościowe mienie. Mieszkańcy poddawali znakowaniu głównie rowery i hulajnogi. Uczestnicy konkursów przygotowanych przez mundurowe otrzymali upominki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników festynu.

Znakowanie wartościowego mienia ma zapobiegać kradzieżom i pomóc  szybkiej identyfikacji utraconego mienia. Poddać znakowaniu można praktycznie wszystko: szkoło, metal czy plastik. W celu zabezpieczenia mienia należy posiadać przy sobie dokument tożsamości i dowód zakupu. Znakowanie jest całkowicie bezpłatne.

 

KPP Wałcz