Świąteczne spotkanie seniorów Gminy Chodzież Dobrze, że jesteście

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

SŁOMKI. To się nazywa powrót do tradycji… 11 stycznia do sali wiejskiej w Słomkach zjechało się sporo grono gości, w większości seniorów, by wziąć udział w kolejnym po 2-letniej przerwie spotkaniu wigilijno-noworocznym. Organizatorzy – Gmina Chodzież przy wsparciu Stowarzyszenia SOCIUS oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zapewnili miłą atmosferę, smaczny poczęstunek oraz główną atrakcję – wspólne śpiewanie kolęd.

Wydarzenie nie ma precedensu w okolicy. Około 150 osób w większości seniorów, którzy ukończyli 70 rok życia, a także przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, zespoły śpiewacze oraz goście zostali zaproszeni na wigilię zorganizowaną wspólnym sumptem przez samorządowców, sołectwa oraz gminne organizacje i stowarzyszenia. Efekt przeszedł oczekiwania, wróciła atmosfera sprzed pandemii w czym przybyłych utwierdzała świątecznie przybrana sala oraz  bogaty kolędowy repertuar.

Zanim jednak rozpoczęto wspólne śpiewanie głos zabrała wójt gminy Kamila Szejner. – Dobrze że jesteście… Po dwóch latach nieobecności z radością cisną się na usta te proste słowa. W życiu każdego z nas są takie chwile, kiedy oczekujemy pomocnej dłoni drugiego człowieka, kiedy jego obecność daje radość, wytchnienie, wybawienie, kiedy czujemy że nie jesteśmy sami i możemy na kogoś liczyć.

Dalej wójt gminy podkreśliła wspólną pracę wielu mieszkańców, którzy uczestniczyli w przygotowaniach tego spotkania. – Niech te chwile trwają przez cały rok, niech będą dowodem, że dzięki współpracy i wzajemnemu wsparciu to wszystko ma sens, że można się spotykać i ze sobą rozmawiać. Krótkie pozdrowienia przekazał obecnym wicestarosta chodzieski Mariusz Witczuk, który jak stwierdził życzył by sobie, by te Boże Narodzenie „było z nami obecne przez cały rok, w szczególnie w relacjach z rodziną i ze znajomymi.”

Wreszcie przyszedł moment na zaprezentowanie swoich wokalnych umiejętności przez zespoły śpiewacze „Rytm Nietuszkowa”, „Echo Rataj” i „Akord Strzelce” prowadzone przez instruktora i muzyka Marka  Frąckowiaka. Ze sceny zabrzmiały znane kolędy i pastorałki w chóralnej aranżacji, wszystkie nagrodzone sowitymi oklaskami. Po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie proboszcza parafii św. Floriana ks. prałata Ireneusza Szypury uczestnikom zaserwowano świąteczny poczęstunek. Kolejna część spotkania to już popis erudycji i rzemiosła muzycznego Marka Frąckowiaka, który do wspólnego kolędowania wciągnął większość obecnych na uroczystości seniorów.

Wypada dodać iż szczególny wkład w przygotowanie uroczystości włożyły prezes Stowarzyszenia SOCIUS – Dominika Gruszczyńska i kierownik GOPS – Agata Bielecka, a także prowadząca Dom Seniora – Dorota Klepacka. Obok wcześniej wymienionych imprezę zaszczycili swoją obecnością ks. Jan Korygacz – proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży, ks  Karol Łybek – proboszcz parafii w Raczynie oraz przewodnicząca Rady Gminy Chodzież – Ewa Śliwińska i Pani Anna Ślesińska-Nowak przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych w Radzie Gminy Chodzież.

Całość zakończyły wspólne zdjęcia i obietnice kolejnych, już w nie tak licznym gronie, spotkań.

samorzad.gov.pl