Z myślą o wałeckich uczniach

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

27.08.2018 od rana policjanci z wałeckiej jednostki prowadzili działania skierowane do najmłodszych mieszkańców powiatu, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Oprócz krótkiej edukacji na temat właściwych zachowań na ulicy, policjanci dzielnicowi, którzy zorganizowali akcję, wręczali dzieciom elementy odblaskowe, breloczki oraz artykuły szkole w postaci kredek, piórników, farb itp. Spotkanie z mundurowymi, w takich okoliczności było dużym zaskoczeniem zarówno dla dzieci jak in ich opiekunów.

Co roku policjanci na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, jak i z pierwszym dzwonkiem, prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest uświadamianie najmłodszych o zagrożeniach na drodze z uwagi na niewłaściwe zachowania, a pożądanym celem działań, jak najmniejsza liczba zdarzeń z udziałem małoletnich pieszych. Dzisiejsza akcja policjantów dzielnicowych prowadzona była na terenie miasta Wałcza. Mundurowi podczas spotkania z najmłodszymi, zwłaszcza tymi, którzy niebawem po raz pierwszy ruszą do szkoły, rozmawiali na temat właściwych zachowań na drodze, przypominali o ostrożności i rozwadze, przy przechodzeniu na drugą stronę ulicy. Mł. asp. Grażyna Bałkańska- Rozwód i st. sierż. Bartosz Bezler wyjaśnili ważność elementów odblaskowych i przeprowadzili z dziećmi pierwszą naukę przechodzenia przez ulicę. Dzisiaj napotkanie w mieście dzieci otrzymywały od policjantów odblaskowe zawieszki na plecaki, breloczki, odblaskowe worki gimnastyczne.

Niespodzianką były artykuły szkole takie jak: piórniki, kredki, pisaki, farbki czy temperówki i plastelina, a także zeszyty. Podziękowania należą się nie tylko policjantom ale wszystkim gościom zaproszonym na tegoroczne Powiatowe Święto Policji. O artykuły szkole poprosili policjanci, zamiast symbolicznego kwiatka, które częściowo zostały wręczone dzisiaj, w trakcie działań, a będą także wręczane uczniom, podczas organizacji policyjnych konkursów i turniejów, w ciągu roku szkolnego. Policjanci już dzisiaj wszystkim dzieciom życzyli wspaniałych nowych przyjaciół samych pozytywnych ocen w szkole.

mł. asp. Beata Budzyń