Z promilami wylądowała w rowie

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miała 46-latka, która wsiadła za kierownicę passata. Na drodze wojewódzkiej 177 w Dzierżążnie Wielkim gm. Wieleń straciła panowanie nad pojazdem i wylądowała w przydrożnym rowie. Na szczęście i ona, jak i pasażerka nie odniosły poważniejszych obrażeń. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

28 marca br., około godziny 18:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 177 w Dzierżążnie Wielkim gm. Wieleń. Na miejsce udali sie funkcjonariusze czarnkowskiej ,,drogówki”.

?Z ich ustaleń wynikało, że 46-letnia mieszkanka powiatu pyrzyckiego w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu straciła panowanie nad pojazdem i wylądowała w rowie. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kobiety, okazało się, że miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia zabrał kierującą oraz pasażerkę do szpitala, gdzie pozostały na obserwacji. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń ? informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Teraz o dalszym losie 46-latki zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Czarnków