Oszukał kilkadziesiąt osób. Trafił do aresztu

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego wałeckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt oszustw. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli także narkotyki. Dzisiaj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec 18-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny może mu grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

?18-latek nie krył zaskoczenia, kiedy do jego mieszkania zastukali policjanci. Mężczyzna od 2019 roku oszukał poprzez internet w sumie kilkadziesiąt osób na terenie całej Polski. Sprawca posługując się w większości nie swoimi danymi personalnymi logował się na internetowym portalu aukcyjnym oferując do sprzedaży różne rzeczy, między innymi obuwie, odzież. Jego klienci nigdy towaru nie otrzymali, natomiast oszust gromadził wpłacane pieniądze. W wyniku intensywnej pracy śledczych mężczyzna wpadł podczas ostatniej aktywności w internecie ? relacjonuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące oszustw internetowych, do których przyznał się. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

?W mieszkaniu 18-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli także niewielkie ilości narkotyków – dodaje aspirant Budzyń.

Dzisiaj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(Red.)