Z SERCEM DLA ADRIANA

Najnowsze Wałcz Wydarzenia Zdrowie

Policjanci pomaganie mają we krwi. Blisko rok temu zrodził się pomysł o niesieniu pomocy chorym, poprzez „metalowe serce”, które stanęło przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Obecnie mundurowi pomagają 31 letniemu Adrianowi. Dzięki pomocy mundurowych i ludzi dobrej woli, Adrian może korzystać z regularnych zabiegów i turnusów rehabilitacyjnych.

Wczoraj z uśmiechem na ustach w otoczeniu rodziców Adrian odebrał plastikowe nakrętki z serca, a za kilka dni będzie mógł poprawić swoją kondycję zdrowotną korzystając dzięki temu z obozu rehabilitacyjnego. 31 latek choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.

Adrian mimo niepełnosprawności nie poddaje się, uśmiecha się, jest pełen optymizmu, a na co dzień fanem piłki nożnej. Metalowe serce na plastikowe nakrętki napełnione zostało dzięki mieszkańcom powiatu, policjantom i pracownikom policji po raz drugi. Dzięki każdej pomocy, poprzez wsparcie ludzi dobrej woli, osoby niepełnosprawne mogą przede wszystkim korzystać z tak ważnej dla nich rehabilitacji i innych potrzeb w postaci sprzętu rehabilitacyjnego, transportu itp.

Metalowy kosz- serce stanłął przed budynkiem komendy w Wałczu dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Wałczu. Mundurowi na pamiątkę pierwszego spotkania wręczyli Adrianowi miłą niespodzianke. Rodzice dziękowali policjantom za pomoc, szczodry gest i wrażliwość. Funkcjonariusze niosą pomoc w różnych, często trudnych sytuacjach. I chociaż za swoją służę nie oczekują podziękowań, każde miłe słowo wywołuje uśmiech na ich twarzach i jeszcze bardziej motywuje do pracy do działania.

Policjanci dziękują wszystkim tym, dzięki którym serce szybko się zapełnia, a każda nakrętka to dorzucona cegiełka dla Adriana.

KPP Wałcz