Za pięć dni zaczynamy muzyczną ucztę z nadnoteckim Bel Canto!

Chodzież Czarnków Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

Jeszcze,  a dla niektórych – zwłaszcza melomanów – aż pięć  dni pozostało do rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego ?Nadnoteckie Bel Canto?. Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 1  lipca. W tych dniach – jak podkreśla pomysłodawca, organizator i dyrektor artystyczny festiwalu Tomasz Zagórski – “piękne śpiewy wypełnią zabytkowe wnętrza kościołów w Lubaszu, Wieleniu, Trzciance, Czarnkowie i Chodzieży”.

 

Już 9 lat trwa ta moja festiwalowa służba i widać, że koncerty muzyki klasycznej w regionie nadnoteckim cieszą się sporym zainteresowaniem.  Mam z tego faktu ogromną satysfakcję - przyznaje Tomasz Zagórski.
Tomasz Zagórski

Już 9 lat trwa ta moja festiwalowa służba i widać, że koncerty muzyki klasycznej w regionie nadnoteckim cieszą się sporym zainteresowaniem.  Mam z tego faktu ogromną satysfakcję – przyznaje Tomasz Zagórski.

A tegoroczne “Bel Canto? to 5 koncertów, podczas których publiczność wysłucha 80 utworów solowych, chóralnych, wokalnych i instrumentalnych. 10 razy zabrzmi nowy hejnał festiwalowy na trąbkę i organy skomponowany przez prof. Agnieszkę Zdrojek. Oprócz artystów z Polski wystąpią artyści z Ukrainy, Włoch, Turcji, Meksyku, Chile i Peru oraz 3 gości specjalnych – łącznie około 200 osób.  Koncerty festiwalowe będą miały różnorodną tematykę, zabrzmią utwory najrozmaitszych kompozytorów, a jeden z wieczorów muzycznych poświęcony będzie 200. rocznicy urodzin twórcy polskiej opery narodowej ? Stanisławowi Moniuszce.

 

 PROGRAM

I KONCERT
Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Rodzin w Lubaszu, 28 czerwca 2019 (Piątek), godz. 21:00
?Koncert Papieski w Lubaszu?
Koncert upamiętniający wielki Pontyfikat Św. Jana Pawła II ? Papieża z Polski. Wspomnienie o Karolu Wojtyle, czyli księdzu, poecie, aktorze i dramatopisarzu.

II KONCERT
Kościół pw. św. Floriana w Chodzieży, 29 czerwca 2019 (Sobota), godz. 21:00
?Classico latino?

III KONCERT
Kościół pw. WMB i św. Michała Archanioła w Wieleniu, 30 czerwca 2019 (Niedziela), godz.16:00
?W kręgu muzyki hiszpańskiej?

IV KONCERT
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, 30 czerwca 2019 (Niedziela), godz. 21:00
?Młodzieżowa gala operowa?

V KONCERT
Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie, 1 lipca (Poniedziałek), godz. 21:00
?Płyń dźwięczny głosie? ? koncert z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 (Red.)