Za rażące wykroczenia nie było taryfy ulgowej

Na sygnale Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej jednostki przeprowadzili działania kontrolno- edukacyjne, których celem jak zawsze jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi sprawdzali zachowania zarówno kierujących jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Za rażące wykroczenia nie było taryfy ulgowej.

Bezpieczeństwo na drodze zależne jest w dużej mierze od nas samych. Nasza świadomość, rozwaga i ostrożność mają ogromy wpływ na zdarzenia drogowe. Aby poprawić bezpieczeństwo na drodze policjanci prowadzą szereg działań edukacyjnych, informacyjnych ale też i represyjnych. Wczoraj policjanci drogówki swoje działania skierowali w kierunku kierujących jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zwracali uwagę zarówno na zachowania pieszych, rowerzystów i na to jak kierowcy pojazdów mechanicznych zachowują się względem niechronionych uczestników ruchu. Podczas ośmiogodzinnej akcji policjanci wylegitymowali w sumie 35 pieszych w tym rowerzystów z których na 1 cyklistę nałożyli mandat karny za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych, 6 pouczono za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, a 8 pieszych pouczyli głównie za przechodzenie przez jezdnię poza przejściem.

Podczas działań policjanci nie odnotowali żadnego rażącego wykroczenia popełnionego przez kierowcę pojazdu osobowego czy ciężarowego względem pieszego lub rowerzysty. Policjanci skontrolowali 15 pojazdów, gdzie 3 kierowców otrzymało grzywnę. Pamiętajmy! Fundamentem bezpieczeństwa na drogach jest przestrzeganie przepisów, ostrożność i rozwaga.

KPP Wałcz