ZA SZYBKĄ JAZDĘ STRACIŁ PRAWO JAZDY

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W miniony wtorek kolejny kierowca stracił prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej, niż 50 km/h. Kierującemu mercedesem policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali również mandatem i punktami karnymi.

7 czerwca br., po godz. 18:00 w Śmieszkowie gm. Czarnków, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali do kontroli volvo, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h. Autem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Wieleń. Dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 60 km/h.

Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym funkcjonariusze ukarali go również mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Ponadto, gdy kierujący na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra

fot. iStock