Zaatakował ?atrapę policjanta

Chodzież Na sygnale Najnowsze

MARGONIN. Młody i pijany mieszkaniec gminy Wyrzysk odważył się na ?bohaterski? czyn i ?pobił atrapę policjanta.  Wandala szybko zatrzymali ci prawdziwi funkcjonariusze  z Komisariatu Policji w Margoninie wspólnie z kryminalnymi z Chodzieży. Mężczyźnie grozi kilka lat więzienia.

Nie tak dawno w jednej wsi na trenie  gminy Margonin,  ustawiono atrapę policjanta. Był to pomysł mieszkańców wsi, zrealizowany przez Urząd Miasta i Gminy Margonin. Niestety, ?oszukany? pan policjant nie pełnił długo swego prewencyjnego zadania, bo został zniszczony.

      -Policjanci zajmujący się tą sprawą szybko wpadli na trop wandala. Okazał się nim być 20-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk, który podróżował wraz z kolegą przez teren naszego powiatu. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o wartości 1500 złotych. Ponadto został zobowiązany do naprawienia szkody. Swoje zachowanie tłumaczył nadmiarem wypitego alkoholu ? informuje mł. asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

Policja w Chodzieży przestrzega przed tego typu zachowaniem, nie tylko ze względu na odpowiedzialność karną, jaka grozi za zniszczenie takiej rzeczy.

      -Należy bowiem  pamiętać, że takie atrapy mają oddziaływać prewencyjnie na kierowców, tym samym wpływać na bezpieczeństwo na drodze. A wniosek mieszkańców do burmistrza w tej kwestii stanowił wyraźny sygnał, iż w miejscu tym nie jest bezpiecznie –dodaje Smardz-Dymek.

(WM)

 Źródło: KPP Chodzież