ZABEZPIECZ SWOJE MIENIE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
Sezon letni to czas, w którym przestepczość związana z kradzieżami oraz włamaniami może się nasilić. Przestępcy bardzo często wykorzystają szansę na zdobycie łatwego łupu. To ważne, aby nie dawać “okazji” i odpowiednio zabezpieczać swój dobytek. Funkcjoanriusze rozmawiają z mieszkańcami i przestrzegają przed pozostawianiem bez nadzoru wartościowych przedmiotów.

Apelujemy, aby zawsze w odpowiedni sposób zabezpieczać swoje mienie i nie przechowywać cennych rzeczy w miejscach, które mogą być łatwo dostępne dla przestępców.
Oto kilka zasad, które mogą pomóc uchronić się przed kradzieżami lub włamaniami:

  • na czas dłuższego wyjazdu z domu poinformuj o nim najbliższych sąsiadów tak, aby w przypadku usłyszenia niepokojących odgłosów lub zauważenia podejrzanych osób mogli szybko zareagować,
  • podczas pobytu na ogrodach działkowych nie pozostawiaj w ogólnodostępnym miejscu cennych przedmiotów takich jak torebka, dokumenty, klucze, portfel czy telefon,
  • nie trzymaj wartościowych narzędzi lub sprzętu na działce, szczególnie kiedy rzadko ją odwiedzasz,
  • po wyjściu z domu lub działki upewnij się, że okna i drzwi zostały odpowiednio zabezpieczone.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób lub usłyszenia niepokojących odgłosów dobiegających z klatki schodowej, działki lub posesji sąsiada powiadom niezwłocznie Policję na bezpośredni numer do oficera dyżurnego pilskiej jednostki: 47 77 415 60.

KPP Piła