Marzenia do spełnienia – Platforma nurkowa dla niepełnosprawnych na Płotkach w Pile

Najnowsze Piła Regiony Sport

PIŁA. Na Płotkach powstaje platforma nurkowa dla niepełnosprawnych.

To pomysł działaczy stowarzyszenia Krok po kroku HSA, której myślą przewodnią jest integracja i pomoc ludziom niepełnosprawnym przy wykorzystaniu środowiska wodnego. To rozwiązanie ma ułatwić organizację zajęć. Instruktorzy HSA uczą nurkować i zabierają na podwodne wycieczki osoby niepełnosprawne, które dzięki temu przełamują bariery i pomagają choć na chwilę zapomnieć o swojej niepełnosprawności.

Osoby niepełnosprawne będą miał w pełni dostęp do nurkowania, wody, by móc zobaczyć głębie wody, jeziora, wszystko to co jest pod wodą.

 

Platformę ze stałym lądem łączy pomost, dzięki któremu osoby na wózkach inwalidzkich bez problemu będą mogły opuścić brzeg. Na samej platformie znajdzie się specjalny otwór do nurkowania, z ruchomym dnem które również poprawi komfort i poczucie bezpieczeństwa nurkujących. Będzie winda na szynie, ze specjalnymi szelkami, która umożliwi bezpieczne zanurzanie się osób z niepełnosprawnościami.

Obiekt zacznie funkcjonować jeszcze w tym roku. Inwestycję finansuje stowarzyszenie Krok po kroku HSA oraz sponsorzy wspierający jego działalność.

( Red.) AN

Foto. Krok po kroku HSA