Zagraniczna chemia – skąd jej popularność?

Chodzież Czarnków Inwestycje Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Złotów

 

Chemia niemiecka

Zagraniczna chemia pochodząca z Niemiec jest niewątpliwie najbardziej popularna. W Polsce panuje przekonanie o wyższości chemii niemieckiej nad chemią polską ze względu na jej jakość. Przekonanie o tym ma swoje korzenie już w PRL, kiedy to produkty pochodzące z zagranicy cechowały się większą różnorodnością oraz wyższą jakością. Z czasem w Polsce wzrastała produkcja rodzimych produktów, ale import produktów pochodzących od naszego zachodniego sąsiada pozostawał bez zmian. 

W 2017 roku wartość importu detergentów, które pochodzą z Niemiec osiągnęła miliard złotych. Dane te są potwierdzeniem niezwykłego zaufania, jakim Polacy darzą niemieckie produkty. 

Różnice

Główną kwestią, na którą zwraca się uwagę podczas wyboru zagranicznych detergentów pochodzących z Niemiec jest ich skoncentrowanie. Niemieckie produkty cechują się dużo wyższym skoncentrowaniem w porównaniu do polskich. Dzięki temu jedno opakowanie niemieckiego żelu do prania czy proszku, o takiej samej pojemności, wystarczy na zdecydowanie dłużej w porównaniu do proszku polskiego. Niektóre detergenty różnią się także składem. W przypadku środków do prania pochodzących z Niemiec możemy znaleźć w nich między innymi wybielacze optyczne, które sprawiają, że prane ubrania wydają się być bardziej białe. Dodatkowo środki te mają więcej aktywnych substancji myjących. W detergentach polskich mamy zdecydowanie większą procentową zawartość wypełniaczy. Polskie środki często zawierają także różne dodatki nadające kolor. Jest tak między innymi w przypadku past do zębów. Środki przeznaczone na niemiecki rynek zazwyczaj nie zawierają takich dodatków. Inną różnicą między niemieckimi a polskimi środkami czystości są między innymi używane kompozycje zapachowe. Detergenty z obu krajów często pachną zdecydowanie inaczej. 

Skąd to wynika?

Dlaczego tak właściwie środki te różnią się od siebie składem? Czy oznacza to, że producenci na polski rynek przeznaczają produkty zdecydowanie gorsze? Okazuje się, że niekoniecznie! Różnice dotyczące składu środków do prania wynikają między innymi z przyzwyczajeń konsumentów. Ci pochodzący z Polski często sypią ?na wszelki wypadek? do pralki dużo więcej proszku, niż nakazuje producent, natomiast nasi zachodni sąsiedzi ściśle trzymają się zaleceń umieszczonych na opakowaniu. Konsumenci z Polski są przekonani, że większa ilość detergentu sprawi, że nasze ubranie lepiej się wypierze, a my łatwiej pozbędziemy się plam. To właśnie dlatego niemieckie środki do prania są bardziej skoncentrowane. Jeżeli przedozujemy mocno skoncentrowany środek, może to spowodować problemy z wypłukaniem detergentu z tkaniny. W konsekwencji nasze ubrania staną się sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Częste używanie zbyt dużej ilości skoncentrowanego środka może nawet doprowadzić do zniszczenia pranych ubrań. 

Zakup środków

Niemieckie środki czystości czasem są nieco droższe niż te polskie. Ich większe skoncentrowanie sprawia jednak, że jest to ostatecznie wybór dość korzystny. Jeżeli chcemy zakupić dobrej jakości chemię niemiecką, powinniśmy zdecydować się na zakup w zaufanym źródle. Należą do nich między innymi sklepy internetowe. Spory wybór niemieckich środków czystości znajdziesz pod tym linkiem: https://eurochemia.com/125-chemia-niemiecka

zagranicznachemia-skadjejpopularnosc

Chemia włoska

Kolejny kraj specjalizujący się w zagranicznej chemii to Włochy. Chemia włoska znana jest ze swoich intensywnych i pięknych zapachów. W przypadku środków takich, jak płyny czy żele do kąpieli bardzo często zapach jest decydującym czynnikiem, który ma wpływ na wybór naszego środka. Część zapachów może działać na nas pobudzająco, inne z kolei uspokajają i wprawiają w odprężenie. Włoskie żele do prania i płyny do płukania pachną niezwykle intensywnie. Dodatkowo obecnie widoczna jest duża ich różnorodność. Płyny do płukania nie mają obecnie wyłącznie zapachu leśnego lub morskiego, ale bardzo często zaczynają pachnieć jak luksusowe perfumy. Dzięki temu z łatwością można znaleźć produkt, który będzie idealnie dopasowany do naszych oczekiwań. 

Włoskie produkty do czyszczenia posiadają także szereg dodatkowych właściwości. Przykładem mogą być płyny do mycia naczyń. Nie tylko usuwają one zaschnięte resztki jedzenia, ale zawierają również substancje pielęgnujące skórę dłoni. 

Skuteczność i cena 

Mimo, że to niemieckie środki uchodzą za te najbardziej skuteczne i skoncentrowane, chemia włoska nie pozostaje daleko w tyle. Włoskie środki czystości także dokładnie usuwają plamy, a przy tym są delikatne dla tkanin. Wynika to z dużej dbałości Włochów o swoje ubrania, które muszą zarówno dobrze wyglądać, jak i pięknie pachnieć. Mimo wysokiej jakości i niezwykłych nut zapachowych, zagraniczna chemia włoska dostępna jest dla przeciętnego konsumenta. Zakup włoskich produktów nie narusza domowego budżetu, dzięki czemu są to produkty na które możemy sobie pozwolić. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem włoskiego produktu, warto zwrócić uwagę na sugerowaną liczbę prań. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie cenę, może to być mylące. Czasem najtańsze produkty to jedynie pozorna oszczędność. Wydajemy mniej pieniędzy, a może się okazać, że dany produkt całkowicie się u nas nie sprawdza. 

zagranicznachemia-skadjejpopularnosc

Chemia angielska 

Warto zwrócić uwagę także na produkty pochodzące z Anglii, które również mają sporo do zaoferowania. Jednym z najbardziej znanych producentów jest marka Procter & Gamble, która w swojej ofercie ma między innymi proszki do prania czy płyny do zmywania. Angielskie produkty to także między innymi odświeżacze powietrza, które nie tylko maskują nieprzyjemne aromaty, ale także je likwidują. Występują w wielu różnych formułach – zarówno odświeżaczy w sprayu, ale również w formie zapachowych patyczków czy świeczek. Dzięki temu stanowią nie tylko źródło pięknego zapachu, ale także mogą być niezwykłą ozdobą w naszych wnętrzach. 

Chemia angielska to jednak nie tylko środki czystości czy odświeżacze powietrza, ale także kosmetyki. To właśnie z Anglii pochodzą kosmetyki znanych na całym świecie marek, a udział Wielkiej Brytanii w sprzedaży kosmetyków w Europie wynosi około 15%. 

Zagraniczna chemia to zróżnicowane środki czystości, dzięki czemu każdy może znaleźć produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Zagranicznym detergentom zaufały już miliony Polaków, którzy przekonali się o ich skuteczności i jakości.