Zakładajmy odblaski!

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. 5 października policjanci z wałeckiej drogówki zakładali odblaski wszystkim napotkanym pieszym. Dobra widoczność jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki odblaskom kierowca jest w stanie zauważyć pieszego już z odległości ok. 150 metrów.

Wraz z nadejściem jesieni policjanci wałeckiej drogówki prowadzą działania podczas, których wręczają pieszym elementy odblaskowe aby poprawić ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.

-Noszenie elementów odblaskowych jest uregulowane prawnie, jednak mało kto o tym pamięta. Ten niepozorny fragment odzieży może niejednokrotnie ocalić nasze zdrowie i życie – mówi asp. Beata Budzyń, oficer prasowy KPP w Wałczu.

Obowiązek noszenia odblasków ma każda osoba poruszająca się pieszo po zmierzchu w terenie niezabudowanym.

-Już jeden element odblaskowy znacznie poprawia widoczność pieszego czy rowerzysty po zmroku. Warto pamiętać, że odblask jest skuteczny wtedy, kiedy jest założony w widocznym miejscu. Może to być kostka, ramię lub zamek od plecaka. Im więcej takich elementów mamy na sobie, tym większa jest szansa na uniknięcie starcia z pojazdempodkreśla Budzyń.

Mimo tego, iż odblaski nie są wymagane w terenie zabudowanym, w ciągu dnia niejednokrotnie mogą się przydać. Pora jesienno- zimowa to czas, kiedy panuje tendencja na ubrania w ciemne kolory. Pieszy ubrany w ciemną odzież, nie posiadający żadnych elementów odblaskowych zostanie zauważony przez kierowcę w ostatniej chwili.

-Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, zakładajmy odblaski! – apelują policjanci z Wałcza.

(Red.)
Fot. KPP Wałcz