Na początek mural

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

MIROSŁAWIEC. Gmina i Miasto Mirosławiec otrzymała dofinansowanie w wysokości 44 781 złotych   z WFOŚ i GW w Szczecinie na zadanie dotyczące edukacji ekologicznej pn. „Bioregion Mirosławiec w filmie i obrazie – ekoedukacja”.

W ramach projektu na jednym z budynków przy ul. Wolności w Mirosławcu wykonany został mural nawiązujący tematyką do fauny i flory „Bioregionu Mirosławiec”, w tym zwierząt chronionych. Mural wykonał znany koszaliński artysta Tomasz Żuk CUKIN ART, a jego dzieło już wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko mieszkańców gminy Mirosławiec.

Zadanie obejmuje również produkcję i emisję cyklu filmów edukacyjno – ekologicznych składających się z czterech odcinków dotyczących  ochrony powietrza, wody, gospodarki odpadami oraz problemu zaśmiecania lasów.

Zarówno filmy, jak i mural z pewnością będą służyły edukacji ekologicznej w tym cennym przyrodniczo regionie i będą miały wpływ na dalsze działania edukacyjne związane z ochroną przyrody. Przewidywana całkowita wartość projektu to: 59 708 zł.

(mirosławiec.pl)