Zakup środków ochronnych dla służb medycznych i mundurowych

Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Powiat Pilski na bieżąco wspiera pilski szpital. Zakupione zostały już dwa respiratory. Na bieżąco czynione są również zakupy środków ochronnych dla personelu medycznego, policji i strażaków.

Z rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe Powiat przeznaczył 326 tys. złotych. Do tej pory wydanych zostało ponad 247 tys. zł.

Zakupiono m.in.:
maseczki – 17 540 sztuk
przyłbice – 540 sztuk
kombinezony ? 200 sztuk
rękawice jednorazowe –  3 500 sztuk
fartuchy jednorazowe – 492 sztuki
płyn do dezynfekcji –  420 l
urządzenie do dekontaminacji ? 1 sztuka

Ponadto, dla personelu medycznego Szpitala Specjalistycznego w Pile ze środków Powiatu Pilskiego i szpitala zakupiono 1000 przyłbic ochronnych na twarz w pilskiej firmie Archon Studio, która jest ich producentem.
– Warto dodać, że kupiliśmy przyłbice po bardzo okazyjnej cenie, za co dziękujemy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 Ponadto cały czas trwa akcja “Wspieramy Szpital Specjalistyczny w Pile”.

– Każdy z darczyńców otrzyma publiczne podziękowanie, chyba, że zażyczy sobie anonimowość.  Opublikujemy też szczegółowe dane i rozliczenie otrzymanych kwot. Każda wpłata będzie mile widziana. Nawet ta najbardziej symboliczna – podkreśla włodarz powiatu.

Przypominamy numer konta, na które można wpłacać środki dla Szpitala Specjalistycznego w Pile na walkę z  koronawirusem.

PKO BP, nr konta: 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568  z dopiskiem COVID-19.

(Red.)

 Fot. (fb)