Zalewski i Domagała powitają lato z mieszkańcami Chodzieży

Chodzież Kultura Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Już za kilka dni mieszkańcy miasta powiatają lato! Wraz z nimi, ale na muzyczną nutę zrobią to Krzysztof Zalewski i Paweł Domagała. Wystapią dzień po dniu.

Krzysztof Zalewski 

Debiutancką płytę ? rockową, ostrą, surową ? wydał zaraz po wygranej ?Idola? w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął ? ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w ?lmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem ?Zelig?. To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona ? płyta ?Złoto?. Najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Krzysztofa Zalewskiego to materiał, który skupia w sobie wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza. Płyta ta otworzyła Krzysztofowi drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym ? jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu został skomponowany w całości przez Krzysztofa, z jego autorskim tekstem utwór ?Początek?, który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 50 milionów wyświetleń.

Krzysztof Zalewskwystąpi  w piątek 14 czerwca 2019 r. o godzinie 20.00  w  Amfiteatrze Miejskim w Chodzieży. 

 

Paweł Domagała

Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych.  Nie każdy jednak wie, że drugą największą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się w artystycznie również na tym polu. Jesienią 2016 roku ukazał się długo wyczekiwany debiutancki album Pawła Domagały pt. ?Opowiem Ci o mnie?. Płyta trafiła do serc szerokiego grona odbiorców, osiągając status Platynowej Płyty. Nowe wydawnictwo ukazało się 16 listopada i nosi tytuł: ?1984? ? dotąd już dwukrotnie pokryło się platyną! Na płycie znalazło się 12 premierowych piosenek. Album promuje piosenka ?Weź nie pytaj?, która stała się wielkim przebojem, osiągając już ponad 75 mln odtworzeń na YouTube oraz zyskując miano Przeboju Roku 2018 RMF FM.
W dniu premiery płyty rozpoczęła się trasa koncertowa ?1984 TOUR? promująca to wydawnictwo.

Paweł Domagała wystąpi   w sobotę  15 czerwca 2019 r. o godz. 20.00.  w Amfiteatrze Miejskim w Chodzieży.

(Red;)