Zapłać za mandat karta płatniczą

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Terminale są także na wyposażeniu policji wałeckiej. To nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce, i które nie zawsze posiadają przy sobie złotówki.

Od blisko trzech lat na wyposażeniu do służby policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy znajdują się terminale płatnicze.

-Oznacza to, że osoba ukarana mandatem karnym ma możliwość zapłacenia grzywny przy pomocy karty płatniczej. Dzięki tym urządzeniom możemy natychmiast uregulować naszą należność, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu- mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej policji. – Terminale płatnicze pozwalają na bezgotówkowe uiszczanie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego. Osoba ukarana mandatem karnym może dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców, którzy na miejscu będą mogli uiścić grzywnę. Wybór tej formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. Ułatwia to policjantom m.in. postępowanie z obcokrajowcami.

Dotychczas policjanci nakładając mandat na kierowców przebywających jedynie czasowo w Polsce, musieli dowozić ich do najbliższego bankomatu bądź kantoru. Także obywatele polscy korzystają z tego rozwiązania.

-Dotychczas osoba taka otrzymała mandat karny kredytowany co wiązało się m.in. z uiszczeniem opłaty poprzez Internet bądź tradycyjnie na poczcie. Możliwość bezgotówkowego uiszczania grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego, spotyka się z aprobatą kierowców – dodaje Budzyń.

(Red.)

 Fot. KPP Wałcz