Zarejestrowałeś dziecko na szczepienie?

Najnowsze Piła Zdrowie
PIŁA. Trwają bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. W Pile program, kierowany jest do dziewczynek z roczników 2007, 2008 i 2009 zapisanych do szkół podstawowych i obejmuje 2-dawkowy schemat szczepienia (druga dawka po co najmniej 5 miesiącach od pierwszej dawki).
  • Gmina Piła w całości finansuje program, bo zdrowie jest najważniejsze, a szczepienie przeciwko wirusowi HPV jest bardzo istotne, bo może uchronić dziewczynki przed śmiertelnie groźną chorobą nowotworową. Dlatego namawiamy do chwili refleksji i do wykorzystania szansy, jaką dają bezpłatne szczepienia – prosi dorosłych pilan (rodziców) zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska.
  • Po co czekać drodzy rodzice, żeby choroba się rozwinęła, jeżeli możemy tu i teraz zapobiec śmiertelnemu najczęściej niebezpieczeństwu. Tym bardziej, że do szczepień stosujemy najlepszą i najskuteczniejszą obecnie szczepionkę „Gardasil” , zapraszam serdecznie do naszej przychodni – mówi lekarz medycyny Adam Gronowski.
  • Więcej informacji na temat szczepionki i szczepień oraz jak i gdzie zarejestrować dziecko na szczepienie? https://bit.ly/3t0KnvZ

źródło: Miasto Piła – Facebook