ZARZUTY PRZYWŁASZCZENIA MIENIA ORAZ PODROBIENIA PODPISU

Na sygnale Najnowsze

PIŁA. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 51-letnią kobietę, która przywłaszczyła przedmioty swojego byłego partnera, aby spieniężyć je w lokalnym lombardzie. Wcześniej podrobiła również jego podpis na wniosku o finansowe wsparcie.

51-letnia kobieta mieszkanka Piły chcąc pozyskać dodatkowe środki finansowe postanowiła przywłaszczyć rzeczy, które należały do jej byłego partnera. Wykorzystując jego nieobecność kobieta zabrała m.in. dwa tablety, telefon komórkowe, konsolę do gry z akcesoriami oraz elektronarzędzia, których łączna wartość wyniosła ponad 4 tysiące złotych.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że jego rzeczy zniknęły zgłosił sprawę na Policję. Podejrzewał, że mogła tego dokonać jego była partnerka. Funkcjonariusze potwierdzili fakt, że kobieta zabrała przedmioty, aby spieniężyć je w lokalnym lombardzie.

Policjanci, którzy prowadzą sprawę ujawnili również drugie przestępstwo, którego dokonała kobieta. W ubiegłym roku 51-letnia pilanka starając się o przyznanie wsparcia finansowego podrobiła podpis swojego byłego partnera na wniosku, który następnie złożyła w urzędzie.

51-letnia kobieta ostatecznie usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy przywłaszczenia mienia, a drugi podrobienia podpisu na dokumencie i używaniu go jako autentyczny. Może jej za to grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot