Zasłużona emerytura

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. – Melduję, że idę na emeryturę – potwierdził nam podinsp. Arkadiusz Górecki, szef Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. A. Górecki służył w policji 30 lat. Oficjalne odejście nastąpi jutro (12 bm.).

O odejściu komendanta słyszało się już w końcu ubiegłego roku, lecz sam zainteresowany nie chciał uchylić rąbka tajemnicy. Musiał – jak twierdził – najpierw porozmawiać z komendantem wojewódzkim. Dziś (10.01) potwierdził nam swoją decyzję odejścia na emeryturę.

– Melduję, że idę na emeryturę – powiedział nam w rozmowie telefonicznej podinsp. Arkadiusz Górecki. – 12 stycznia to będzie ostatni mój dzień w pracy. Skończyłem 50 lat z czego 30 służyłem w policji i czas odejść na odpoczynek. Moja decyzja została głęboko przemyślana i zaplanowana już dawno. Planowałem odejść po ukończeniu 50 lat i ten czas nadszedł, lecz dopóki komendant wojewódzki nie wyraził zgody, nie chciałem o tym mówić. Jakbym miał jeszcze raz podejmować decyzję to też chciałbym zostać policjantem. Teraz chcę pożyć innym życiem. Jeszcze dokładnie nie sprecyzowałem co będę robił, lecz na pewno chcę być wśród ludzi. Dokładnych planów jeszcze nie mam. Na początek zaopatrzyłem się w rower i z wysokości rowerowego siodełka chcę dokładnie poznać od strony turystycznej moją małą ojczyznę, tzn. powiat wałecki. W wielu miejscach byłem służbowo, lecz nie prywatnie i teraz chcę to nadrobić. Wstyd się przyznać, lecz nigdy rowerem nie jechałem np. do Nakielna. Interesuję się przyrodą i chcę teraz bliżej wszystkiemu się przyjrzeć.

Kto zostanie następcą A. Góreckiego leży w gestii komendanta wojewódzkiego, który po konsultacji ze starostą – co wynika z ustawy – mianuje nowego komendanta, lecz dopiero wtedy gdy jego poprzednik oficjalnie ustąpi

– Komendant wojewódzki na razie konsultował ze mną wyłącznie odejście obecnego komendanta – mówi starosta wałecki dr Bogdan Wankiewicz. – Na temat kto zostanie następcą A. Góreckiego jeszcze nie rozmawiałem. Doszły do mnie nieoficjalne sygnały, że ma być to funkcjonariusz ze Stargardu.

 

Tekst: piotr (extrawalcz.pl)

Fot. KPP Wałcz