ZATRZYMANI ZA ROZBÓJ

Chodzież Interwencje Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przy współpracy policjantami z Chodzieży wyjaśnili sprawę rozboju, do którego doszło 14 stycznia na terenie pow. chodzieskiego. Tego dnia wieczorem pod stojący na uboczu dom pokrzywdzonego podjechał samochód. Kierowca który z niego wyszedł oświadczył, że ma problem z autem i potrzebuje pomocy. Gdy właściciel posesji odwrócił się żeby poszukać narzędzi, z auta wyszło 2 zamaskowanych mężczyzn, którzy go obezwładnili i skrępowali. Zabrali portfel w którym był tysiąc złotych i zażądali wydania pieniędzy odkładanych na wesele.

Mężczyzna odmówił, dlatego jeden z napastników ugodził go siekierą w nogę. Następnie sprawcy uciekli. Skrępowany i ranny mężczyzna doczołgał się z garażu do domu, skąd jego bliscy powiadomili policjantów.
Sprawą zajęli się policjanci z Chodzieży, a następnie z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Został przesłuchany pokrzywdzony mężczyzna i inne osoby, które mogły pomóc swoimi zeznaniami w identyfikacji napastników. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali szczegółowe oględziny i zabezpieczali ślady. Rozpoczął się żmudny proces ustalania potencjalnych sprawców rozboju.
Pierwsze zatrzymane osoby 26 stycznia br. to 2 mężczyzn i kobieta, z którą, jak ustalili policjanci, przyjechali na miejsce zdarzenia. 22 lutego kryminalni zatrzymali ostatniego podejrzanego.
W miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli miedzy innymi siekierę, kominiarki oraz pistolet na metalowe kulki i telefony komórkowe. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu sąd zastosował wobec całej czwórki 3-miesięczny areszt tymczasowy. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Chodzież