ŚMIERĆ MĘŻCZYZNY NA TORACH

Chodzież Interwencje Na sygnale Wydarzenia
27 kwietnia przed godziną dwudziestą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny przez pociąg pasażerski w okolicach miejscowości Budzyń.
Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Chodzieży oraz OSP w KSRG z Budzynia. Na miejscu ratownicy zastali skład pociągu
relacji Poznań Główny – Piła Główna stojący w polu, a na torach znajduje się ciało mężczyzny.
Ruch na linii kolejowej Piła–Poznań na czas prowadzonych działań był wyłączony z użytkowania. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja, Służba Ochrony Kolei oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego – stwierdzono zgon mężczyzny.
W pociągu osobowym podróżowało 45 pasażerów – sprawdzono stan psychofizyczny podróżujących – nikt nie wymagał pierwszej pomocy.
Strażacy oświetlili teren akcji na czas prowadzonych działań dochodzeniowych przez przybyłych policjantów i Prokuratora. Wobec
podróżujących zastosowano zastępczy środek transportu w postaci autobusów rejsowych zorganizowanych przez przewoźnika kolejowego.
Po podstawieniu komunikacji zastępczej ratownicy pomogli pasażerom w przejściu z pociągu do autobusów.
Podczas działań przybyła na miejsce małżonka ofiary, która źle się poczuła. Ratownicy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a przybyły na miejsce akcji Zespół Ratownictwa Medycznego zakwalifikował kobietę do hospitalizacji.
W działaniach trwających 3 godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej w liczbie 15 strażaków.
Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia Policja, pod nadzorem Prokuratora.
  • Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz (KP PSP Chodzież)