Zatrzymano 170 osób. Najdłużej ukrywał się 49-latek, który był poszukiwany od 2013 roku.

Interwencje Na sygnale Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile od początku wakacji zatrzymali 170 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Realizacje prowadzone były na terenie całej Polski, a także w ramach Europejskich Nakazów Aresztowania przy współpracy z policjami innych państw.

Tylko w ostatnich czterech miesiącach pilscy policjanci w ramach wykonywanych czynności zatrzymali 170 osób, które były poszukiwane przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju. Są wśród nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Kryminalni w tym okresie przeprowadzili również wiele realizacji poza granicami naszego powiatu. Pozyskane informacje pozwoliły na przeprowadzenie skutecznych zatrzymań m.in. na terenie Poznania, Szczecina, Koszalina i Darłowa.

W podwałeckim Drzewoszewie podczas sierpniowego wypoczynku został zatrzymany 22-letni mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary kilku miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe.

Najdłużej ukrywał się 49-latek, który poszukiwano od 2013 roku. Operacyjne działania prowadzone przez pilskich kryminalnych doprowadziły do jego skutecznego zatrzymania podczas pobytu w jednym ze świnoujskich hoteli.

Teraz najbliższe dwa lata mężczyzna spędzi w Zakładzie Karnym za przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Ponadto działanie kryminalnych powołanych do poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości sięga nawet poza granice naszego kraju.

W ramach Europejskich Nakazów Aresztowania oraz międzynarodowej współpracy zostało zatrzymanych ponad 10 osób, które ukrywały się na terenie Holandii, Niemiec, a nawet Hiszpanii.

st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile
fot. iStock