ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu ulic naszego miasta zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał poszukiwanego sprawcę włamania do sklepu zoologicznego. Ich przypuszczenia okazały się trafne i doprowadziły do zatrzymania i późniejszego postawienia zarzutu 26-latkowi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas odprawy służbowej zostali zapoznani z zarejestrowanym na kamerze monitoringu wizerunkiem osoby podejrzanej o dokonanie kradzieży z włamaniem. Mężczyzna ten 5 czerwca br. w nocy używając studzienki kanalizacyjnej wybił szybę i włamał się do sklepu zoologicznego. Następnie uszkodził kasetkę i dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 3,5 tysiąca złotych. Swoim działaniem łącznie spowodował straty w wysokości przekraczającej 4,5 tysiąca złotych.

W trakcie patrolu Al. Poznańskiej mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd przypominał wizerunek sprawcy kradzieży z włamaniem. Przypuszczenia policjantów okazały się trafne i finalnie doprowadziły do zatrzymania 26-latka odpowiedzialnego za popełnienie tego przestępstwa.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze pilskiej drogówki realizują nie tylko zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również przyczyniają się do rozwiązywania spraw kryminalnych. Spostrzegawczość i zdecydowane działanie policjantów przyniosło pozytywny efekt i pozwoliło wyjaśnić tą sprawę.

KPP Piła, sierż. Magdalena Szukajło