POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM MIAŁ NARKOTYKI

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Kryminalni z krzyskiego komisariatu wraz z dzielnicowym z drawskiego posterunku zatrzymali 37-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwo narkotykowe. Podczas przeszukania miejsca, w którym przebywał policjanci znaleźli blisko 36 gramów marihuany. Wczoraj 37-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbywa zasadzony wyrok. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci na podstawie zdobytych informacji namierzyli i zatrzymali 37-latka, który od grudnia ubiegłego roku ukrywał się przed organami ścigania. Za mężczyzną Sąd Rejonowy w Trzciance wystawił list gończy w celu odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających.

W trakcie interwencji funkcjonariusze w mieszkaniu, w którym przebywał poszukiwany znaleźli susz roślinny. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to marihuana o wadze prawie 36 gramów. Narkotyki zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do krzyskiego komisariatu, gdzie usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Po przeprowadzonych czynnościach 37-latek trafił do zakładu karnego. Zapewne jego pobyt się przedłuży, bowiem zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie marihuany grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków