ZATRZYMANY ZŁODZIEJ PERFUM

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z Krzyża Wlkp. zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież perfum w jednej z drogerii. W sumie wartość skradzionego przez niego towaru wyniosła ponad 3 tys. złotych. Złodziej usłyszał zarzut w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

W ubiegłym tygodniu do kryminalnych z krzyskiego komisariatu dotarła informacja o kradzieży perfum w jednej z miejscowych drogerii. Policjanci zajęli się tą sprawą i prowadzili czynności, zmierzające do ustalenia tożsamości złodzieja i w konsekwencji do jego zatrzymania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił mundurowym na wytypowanie mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Jak się okazało to doskonale znany stróżom prawa, wielokrotnie karany za podobne przestępstwa 46-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który w marcu tego roku opuścił zakład karny.

Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych w miniony piątek, tj. 7 lipca br. Z policyjnych ustaleń wynika, że złodziej w ciągu dwóch dni zabrał ze sklepowej półki perfumy o wartości ponad 3 tys. złotych. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży do popełnienia, której się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Teraz 46-latek nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

Karolina Górzna-Kustra